Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przebudowa wjazdu na ulicę Ceynowy w Połczynie
Autor Wiadomość
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-07-02, 23:09   Przebudowa wjazdu na ulicę Ceynowy w Połczynie

Przebudowa wjazdu na ulicę Ceynowy w Połczynie

Trwają właśnie prace budowlane przy przebudowie skrzyżowania ulic Ceynowy z ulicą Pucką.

W miejscu istniejącego podwójnego rozwidlenia powstanie jedna droga wjazdowo-wyjazdowa na ulicę Ceynowy.


Czytaj więcej na www.wirtualne.polczyno.pl
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2016-07-04, 09:15   

Przecież tam niedawno był zrobiony wjazd z płyt a tu prosze kostka chodniki a pozostałe ulice dziury i błoto.Co z planowanymi remontami ulicy Ląkowej,Zielonej ,Ogrodowej, Polnej . Tam pewnie na wiosne sypną troche piasku.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-07-09, 22:01   

roman, tam wyjazd nie był robiony. Z tego co wiem, to już od kilku lat toczyły się walki o budowę tego wyjazdu zgodnie z planem i projektem i tak aby było bezpieczniej. W końcu udało się dogadać między zarządzającymi drogami gminnymi i powiatowymi i inwestycję udało się wykonać.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2016-07-11, 09:03   

adi,po zrobieniu kanalizacji ,pod koniec 2015r była robiona cała ulica Cejnowy.Położono płyty aż do skrzyżowania z ul.Pucką.A teraz zdjęto płyty i kładą kostke.Dobrze że robią drogi ale nie może być tak że inne ulice są tak zaniedbane i o płytach mogą tylko pomażyć.A co to znaczy;toczy się walka o budowę; co to za bojownicy- a może tam mieszka tzw;elyta' wioskowa.że wygrali walkę a pozostałe pospólstwo niech chodzi i jeżdzi w glinie. Pisałeś że drogi robią 2-3 razy w roku.W tym roku sypano piasek i równano 1raz w maju ,czekamy na ten 2 i 3 remont.Wcześniej mówiono że nie można robić bo nie ma kanalizacji.Teraz jest można kłaść płyty.Gdy będą płyty wtedy można myśleć o kostce i chodnikach a nie skupić się na jednej ulicy.
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2016-07-18, 11:01   

adi napisał/a:
roman, tam wyjazd nie był robiony. Z tego co wiem, to już od kilku lat toczyły się walki o budowę tego wyjazdu zgodnie z planem i projektem i tak aby było bezpieczniej. W końcu udało się dogadać między zarządzającymi drogami gminnymi i powiatowymi i inwestycję udało się wykonać.
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2016-07-18, 11:04   

Oczekuje sprostowania Ten wyjazd był robiony.Te płytu tam obok leżą
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-07-19, 10:38   

Roman, nie będę się kłócił czy płyty były czy nie, bo nie pamiętam :)

Chodzi o to, że tam było takie rozwidlenie. Z tego co słyszałem to taki układ drogi nie był zgodny z projektem drogi i musieli to w końcu wyprostować.

roman napisał/a:
Te płytu tam obok leżą


No to dobrze, położą je teraz gdzie indziej :)

Pozdrawiam
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2016-07-19, 13:37   

adi ;a ty w zaparte same ach.Nie kłóć się a jak piszesz to wcześniej sprawdż
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-07-19, 22:03   

Właśnie szukałem jakiś fotek tego wjazdu po budowie kanalizacji ale nie mam :(
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-07-20, 10:01   

Roboty zostały podobno odebrane i podają, że koszt inwestycji wyniósł 65.771,- zł brutto.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Ania 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 515
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-07-21, 10:27   

Płyty na ul. Ceynowy są od wielu lat. Podczas kładzenia kanalizacji płyty były ściągnięte, a następnie ułożone ponownie, co było jednym z warunków umowy - przywrócić pierwotny stan ulic. Później z tego co wiem nie było innej przebudowy (mogę się mylić).
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2016-07-21, 21:08   

W 2015 r nie cała ul.Ceynowy była wyłożona płytami po zrobieniu kanalizacji zabrano płyty złożone na ul.Zielonej i wyłożono całą ulice.A teraz zafundowano jeszcze kawałek chodnika i 32 metrowy wiazd z kostki za ok.65000zł. W planach sołectwa na 2016r na remont ul.Krótkiej,Łąkowej,Zielonej,Ogrodowej,Słonecznej przewidziano 12000zł.Także na tych 5 ulicach można będzie zrobić łącznie 6 metrów /po 1,2 m na ulice/ takiej drogi z chodnikiem co na Ceynowy.To jest równe traktowanie mieszkańców
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2016-09-04, 22:44   

Drogi użytkowniku roman. Zacznijmy od tego, że nie każdy remont drogi można zrobić ot tak sobie, tym bardziej, jeżeli chodzi o wyjazd z drogi. Potrzebne są odpowiednie plany i pozwolenia, w tym też pozwolenia od zarządców dróg, z którymi dana droga się łączy. Plany wyjazdu z ulicy Ceynowy były gotowe już lata temu.
Poza tym porównajmy ile czasu mieszkańcy ul. Ceynowy czekali na porządny wyjazd z ulicy, nie mówiąc już o jakiejś normalnej nawierzchni. Wyłożenie ulicy Ceynowy płytami było koniecznością po położeniu kanalizacji, a późniejsze prace polegały jedynie na poszerzeniu ulicy w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu. Z tego, co wiem, żadna z ulic nie jest w takim stanie, aby ruch dwukierunkowy stanowił zagrożenie.
Jeśli zaś chodzi o ul. Polną, bo chyba o tą Ci najbardziej chodzi, to porównując jej stan sprzed chociażby dziesięciu lat, to postęp jest znaczący. Nie twierdzę, że pozostałe ulice nie potrzebują remontu, ale nie można twierdzić, że są zostawione "same sobie".
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2016-09-05, 17:10   

Vietcom.twoja wiedza z zakresu inżynierii ruchu drogowego budzi mój podziw Ja głupi myślałem że wiejskie chodniki i drużki dojazdowe planuje się i buduje w ciągu kilku miesięcy a to trwa długie lata.Inne ulice też były zryte po położeniu kanalizacji czy tam wg ciebie też jest konieczność wylożenia płyt czy już nie.Mieszkasz tak blisko a chyba nie widziałeś wjazdu na Polną o której piszesz .
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2016-10-04, 20:48   

Co do Twojej głupoty, nie będę oceniać, ale masz rację, że zaplanowanie i wybudowanie to kwestia stosunkowo krótkiego czasu, ale uzyskanie pozwoleń od zarządcy dróg, oraz funduszy, to już inna bajka. Wszyscy myślą, że gdy we wsi coś trzeba zrobić, to Sołtys pójdzie do Wójta i w przyszłym roku dostanie na to fundusze. Otóż cała ta sprawa nie wygląda tak łatwo i bajkowo. co roku Sołtys wraz z Radą Sołecką muszą się zastanawiać na co w pierwszej kolejności przeznaczyć dostępny kapitał.
Tak samo sprawa "wiejskich chodników", jak to określiłeś jest bardziej skomplikowana, niż Ci się wydaje. Jeśli mi nie wierzysz, popytaj się chociażby w Zdradzie ile wysiłków i nerwów kosztowało wybudowanie krótkiego odcinka chodnika.
Zaś jeśli chodzi o wjazd na ulicę Polną, to widzę go codziennie i dosyć często wjeżdżam tamtędy i mogę z całą pewnością stwierdzić, że wyolbrzymiasz sprawę. Jadąc zgodnie z przepisami nie ma prawa nic zagrozić bezpieczeństwu Twojemu i Twojego samochodu. Poza tym codziennie jeździ tamtędy Sołtys, więc chyba by zauważył, że stan nawierzchni, czy konstrukcja drogi zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12