Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Informacja - Pucka Gospodarka Komunalna
Autor Wiadomość
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2013-02-09, 00:45   

zobaczę, czy dam radę zeskanować jutro
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-02-09, 10:46   

Znalazłem na stronie gmina.puck.pl :

Cytat:
Treść pytania:

Witam Ile pojemników na śmieci trzeba będzie mieć, kto za nie zapłaci i o jakiej pojemności.

Odpowiedź:

Sz. Panie

Zgodnie z zasadami selektywnego zbierania odpadów nakreślonych ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2012 roku, poz. 391), powinniśmy posiadać pojemniki na:

- szkło – pojemnik lub worek w kolorze zielonym lub z napisem „szkło”,

- tworzywa sztuczne – pojemnik lub worek w kolorze żółtym lub z napisem „ plastik”, gdzie oprócz odpadów z tworzywa sztucznego możemy umieszczać także metal oraz kartoniki po mleku i sokach,

- pozostałe odpady komunalne zmieszane – pojemnik w kolorze czarnym lub z napisem „odpady zmieszane”,

- odpady zielone i biodegradowalne – worek w kolorze brązowym lub z napisem „bioodpady” . Pojemnik na bioodpady nie jest konieczny, jeżeli posiadamy przydomowy kompostownik.

- papier – pojemnik lub worek w kolorze niebieskim lub z napisem „papier”. Pojemnik na papier nie jest wymagany, jeżeli zagospodarowujemy odpady papierowe w inny sposób, np. oddajemy makulaturę do szkół lub do skupu.

Przy gromadzeniu odpadów bez segregacji wymagane jest posiadanie jednego pojemnika na odpady zmieszane.



Odpady mogą być gromadzone w pojemnikach o pojemności 110 l, 120 l, 240 l, 770 l i 1100 l, a także w workach o pojemności od 60 l do 120 l.

Minimalna pojemność pojemnika, w jaki powinna być wyposażona każda nieruchomość to pojemnik o wielkości 110 l.

Liczbę i wielkość pojemników na poszczególne frakcje odpadów należy dostosować do ilości wytwarzanych odpadów.



W pojemniki na odpady musimy zaopatrzyć się sami. Taki obowiązek nałożyła na właścicieli nieruchomości znowelizowana ustawa cytowana wyżej. Tym samym koszt zakupu pojemników ponosi właściciel nieruchomości.



Szczegółowy zakres zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Puck zapisany jest przepisami uchwały Nr XXIV/78/12 Rady Gminy Puck w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Puck oraz uchwały Nr XXVII/117/12 Rady Gminy Puck w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie zbierania odpadów komunalnych. Uchwały dostępne są na stronie internetowej www.bip. gmina.puck.pl w zakładce „Gospodarka odpadami”.



z poważaniem

Wójt Gminy Puck

Tadeusz Puszkarczuk
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-02-09, 13:08   

A tu jest FAJNA ULOTKA co gdzie wyrzucać a czego nie.

I informacja żeby wypowiedzieć umowę dotychczasowej firmie z dniem 30 czerwca 2013 roku.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-07-17, 23:04   

No to co już jakiś czas gospodarka śmieciowa się realizuje w Polsce. Jak to u Was wygląda. U nas w sumie jest jak było, tyle, że częściej zabierają śmieci. No i nie dają już worków do segregacji.

We wtorek zbierali śmieci selektywne. Przejechało takie małe auto z paką z tyłu i zabrało worek z plastikami i ze szkłem. Więc wszystko poszło na jedną pakę.

Ciekawe co dalej z tymi posegregowanymi przez nas śmieciami?

Póki co będziemy używać worków, ale czy takie zwykłe duże worki mogę być czy muszą być jakieś specjalne (czytaj droższe) ? Później chcemy zakupić śmietniki w odpowiednich kolorach, ale to za jakiś czas jak już wielki bum minie.

Znalazłem firmę, która produkuje chyba śmietniki w Rekowie Górnym. Wysłałem zapytanie ale mi nie odpisali, więc trzeba będzie zadzwonić. Znacie tą firmę?
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
lukashori 
Łukasz

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 1140
Skąd: Brudzewo Żelistrzewo
Wysłany: 2013-07-18, 23:05   

Jeśli "ktoś" np rząd wymyślił to niech dadzą ludziom śmietniki a nie że musimy jeszcze sobie kupować pojemniki na śmieci,albo worki.
Według mnie to nie jest normalne.
_________________
:)
 
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2013-07-20, 00:49   

Pojemniki muszą być jedynie do odpadów mieszanych, a do selektywnych wystarczą worki o odpowiedniej pojemności, oraz kolorze, lub opisie.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-07-21, 21:34   

No właśnie, a jaki to jest odpowiedni kolor, opis, pojemność? I gdzie to nabyć i za jakie pieniądze?

lukashori napisał/a:
Jeśli "ktoś" np rząd wymyślił to niech dadzą ludziom śmietniki a nie że musimy jeszcze sobie kupować pojemniki na śmieci,albo worki.
Według mnie to nie jest normalne.


Też tak sądzę. Generowanie nam kolejnych kosztów. Zakup śmietnika to około 200 zł w zależności od pojemności. Śmietników trzeba mieć 5 (plastik, papier, szkło, biodegradowalne, mieszane) czyli min 1000 zł na gospodarstwo domowe. Przy zarobkach najniższa krajowa - około 1500 zł zakup śmietników jest nie realny.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
lukashori 
Łukasz

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 1140
Skąd: Brudzewo Żelistrzewo
Wysłany: 2013-07-21, 22:11   

Jedno mnie zastanawia ?
Jeśli My segregujemy to czy firmy które odbierają od nas te smieci też segregują,czy wszystko wrzucają, tak jak idzie w jedną śmieciarkę,bo tak to jest za duży koszt w transporcie.

(Mam na myśli cały kraj,a nie tylko nasz rejon)
_________________
:)
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-07-22, 13:10   

A kto to wie. Tak naprawdę tylko Ci co w tym pracują.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2013-07-28, 18:24   

Pocztą pantoflową dowiedziałem się od znajomej pracownika wysypiska, gdzie trafiają nasze śmieci (nie pamiętam nazwy), i okazuje się, że to, co przywożą im śmieciarki jest i tak wrzucane na jedną stertę i sortowane od nowa.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-08-04, 18:04   

No i jaki sens ma nasza segregacja ??

To nie lepiej w jeden kosz pakować to co da się odzyskać?
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-08-15, 22:30   

Zabrali nam ogólnodostępne kosze na odpady segregowane przy Lewiatanie. Jest ich harmonogram, ale nie zawsze da się do niego dopasować i wystawić śmieci. Tak była alternatywa, a teraz trzeba śmieci gromadzić na podwórku. Wypasiona rewolucja śmieciowa.

Np. dzisiaj. Święto, sklepy zamknięte, ludzie do kościoła idą, a tu śmieciarka odbiera śmieci. Oczywiście myślałem, że zamiast dzisiaj odbiorą je jutro, no i kosza nie wystawiłem, słyszałem tylko jak pojechali dalej, nie zdążyłem z domu wyjść. Teraz trzeba czekać 2 tygodnie.

A tak w ogóle czy ktoś z was dostał jakiekolwiek info od gminy na temat śmieci, segregacji, harmonogramu odbioru odpadów. Gdyby nie internet nie wiedziałbym nic. :x
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-08-15, 23:00   

No i widzę, że jeszcze sołtysów wciągnęli w rewolucję śmieciową i dwa dni w miesiącu przyjmują wpłaty u siebie :)
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Ania 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 515
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-08-17, 14:07   

Pojemniki są przeniesione za remizę, bo jak stały przy sklepie to przejezdni wyrzucali do nich wszystko i robił się bałagan
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2013-08-17, 22:09   

O proszę, tego nie zauważyłem. Czyli trzeba iść dalej w stronę skrzyżowania?
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12