Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku
Autor Wiadomość
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-07-28, 18:57   

Don Hanzo napisał/a:
Ja się nie wypowiadam :) bo byście mnie znienawidzili :) za dużo wiem o kościele ;D


Swego czasu też się zagłębiałem w tematykę kościoła i podobnych do tego rzeczy. Jakby to powiedzieć lekko walczyłem z tą instytucją ;]
Teraz nie walczę ale ICH(czyt. Kościół) także mam nadal gdzieś ;]

Pewnie po tej wypowiedzi osoby głębszej wiary znienawidzą mnie ale to też mam gdzieś heh :)
 
     
Don Hanzo 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 140
Skąd: połczyno
Wysłany: 2010-07-28, 19:41   

Ja cie polubiłem :) zaryzykuje i zaczytuje znajomego księdza , byliśmy na piwie :D " uczymy się na seminarium psychologii, wiesz dlaczego ? uczymy się wykorzystywać biblie na swoje potrzeby i manipulacji owieczkami by jedli nam z ręki "

Nie Będę już taki i wspominał jakie turtury wymyślali i że z historycznego punktu to największa mafia w historii . i że się boją prawdę pokazać bardziej niż diabla :) Znajdźcie mi anty religijne strony pl - nie ma bo ktoś je likwiduje je szybko:)

Dydykuje wam ten kawałek :) http://www.youtube.com/watch?v=CISPNrNo0yY
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-07-28, 22:31   

Don Hanzo napisał/a:
Znajdźcie mi anty religijne strony pl
Nie szukałem nigdy.
A zawsze twierdziłem, że to mafia :)
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
molly 
Jestem fajna :)


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 795
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-07-29, 08:34   

ja mówiłam ze sekta :)

Do kościoła niechodzę bo nie czuję potrzeby.
Idę jak muszę-ślub kogoś,pogrzeb..
Święta obchodze bo lubie prezenty :) i dni wolne od pracy :lol:
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-07-29, 09:02   

Sekta i mafia w jednym :)
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2010-07-29, 21:43   

Jeśli chodzi o budowę kościoła, to planowo ma się ona skończyć w 2012 roku.
A teraz pewnie Was zaskoczę, ale w tej wojnie całkowicie stoję po stronie Kościoła. Nie obraź się Hanzo, ale nie możesz napisać, że za dużo wiesz o Kościele. Tak naprawdę, to nie wiesz nic. I mam nadzieję, że to co napiszę, nie zepsuje naszych relacji, bo dobry z Ciebie kumpel. Uważam jednak, że przy osądach na temat Kościoła nie wolno opierać się na doniesieniach i, powiedzmy wprost, plotkach z kilku parafii.
Ojciec Rydzyk to też nie Kościół.
Przez kilka lat byłem lektorem, a następnie wstąpiłem do zespołu parafialnego, i przez ten czas zdążyłem się dowiedzieć dosyć sporo n.t. wiary i Kościoła. Nauczyłem się, że istnieją księża, którzy, z takich, czy innych powodów, powinni byli wybrać inny zawód (jak np. o. Rydzyk, czy też były proboszcz z jednej z okolicznych parafii), że przez wieki Kościół negował prawdziwe idee chrześcijaństwa i że jest wiele żenujących sekretów przez niego skrywanych, ale nauczyłem się też, że Kościół to ludzie, którzy postępują zgodnie z zasadami wiary i miłości. Nie mówię teraz o tzw. "moherowych beretach", bo armia Rydzyka, poprzez swój fanatyzm, zamiast nawracać uprzedza wszystkich do wyznawania wiary.
Prawdę mówiąc mało jest prawdziwych katolików. Ci co pozostali są zagubieni pomiędzy dwoma obozami: sceptyków i fanatyków. Piszę zagubieni, bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy się nie jest sceptykiem, ale strach się przyznać do wiary, cię zmieszają z błotem, boś mięczak i świętoszek?
Jeśli kogoś obraziłem, to przepraszam, szczerze. Chcę tylko, aby każdy z was się zastanowił, czy bycie chrześcijaninem od święta, a w pozostałym czasie bycie wrogiem Kościoła ma jakiś sens. Jeśli obchodzić Święta dla prezentów, to po co się ograniczać do chrześcijaństwa? Dlaczego nie obchodzić Id al-Adha, czy Bar Micwy?
Proszę zastanówcie się, dokąd zmierza nasze społeczeństwo, odrzucając wszystkie niewygodne części naszej wiary, i czy chcecie, aby nasze dzieci i wnuki musiały to oglądać?
Przepraszam Was wszystkich, za tą moją wypowiedź. Adi, jeśli ktokolwiek z Naszego forum poczuje się nią obrażony, albo zgorszony, proszę, usuń ją, albo umieść w Koszu. Ja wypełniłem swoje zadanie obrony wiary, które chyba każdy z nas przysięgał wypełniać, i czuję się naprawdę lepiej. Co Wy z tym zrobicie - Wasz wybór.
Dobranoc.
Wasz - nie wiem na jak długo - Moderator.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-07-30, 10:24   

Raczej nikogo nie obraziłeś :)

Denerwuje mnie strasznie jedna rzecz, która działa niestety w obie strony.
Większość osób które wierzą w istnienie Boga itp starają się na siłę wmówić osobom niewierzącym że są gorsze, będą smażyć się w piekle itp. Tak samo osoby które zupełnie w to nie wierzą, starają się na siłę wytłumaczyć wierzącym że w to co wierzą jest bajką itp.

Jak już wcześniej napisałem, jestem osobą która nie wierzy w te wszystkie rzeczy itp tylko jak zacznę mówić o tym otwarcie od razu stanę się celem ataku i zostanę zmieszany z błotem. Dlaczego obie grupy nie mogą uszanować decyzji poszczególnych osób. Taka sytuacja najbardziej mnie denerwuje. Doba mam nadzieję że to co napisałem jest chociaż jakieś zwięzłe i zrozumieliście o co mi chodzi :)
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2010-07-31, 18:58   

Rozumiem o co Ci chodzi i jestem całkowicie ZA. Nie żywię do nikogo urazy, że nie wierzy w Boga, albo jest niepraktykujący, ale nie pozwolę nazywać mafią, czy też sektą.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-07-31, 23:49   

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie żeby obie grupy nie wchodziły sobie w drogę. Lecz jak wiadomo jest to niewykonalne heh
 
     
Don Hanzo 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 140
Skąd: połczyno
Wysłany: 2010-08-01, 00:39   

na tym polega zabawa , walka stron walka na argumenty, siłę woli i siłę przekonania :) i to jest świetnie , mogę tak walczyć z wierzącym i potem pójść na piwo :) bo nie ważne kto ma rację bo i tak nie dowiemy się tego :) filozofie i wierzenia zmieniają się wraz z epoką , więc upierać się sztywno przy 1 teorii to głupota:) trzeba być mię :lol: tkim a nie twardym :)
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-08-02, 00:22   

Też jestem tego zdania. Jak na ringu, najpierw leją się po mordach, a po walce sobie nawzajem gratulują :)
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-08-28, 21:26   

Strona parafii nie działa.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
lukashori 
Łukasz

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 1140
Skąd: Brudzewo Żelistrzewo
Wysłany: 2015-08-28, 22:56   

No właśnie też to zauważyłem. Pierwszy moment myślałem że to mój komputer ma winę ,że się nie chce wyświetlić strona parafii, a jednak nie.
_________________
:)
 
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2015-09-13, 14:05   

Strona już działa
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12