Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Książki
Autor Wiadomość
Don Hanzo 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 140
Skąd: połczyno
Wysłany: 2010-07-21, 20:23   

Polecę wam starą, ale już legendarna lekturę . UBIK -Philip Kindred Dick każdy fam Sf i fantazy powinien ja znać , Jeśli ktoś jej nie zna to wie już ze musi tą książkę mieć

''Wewnątrz świata rażonego obłędem, w którym konwulsjom podlega nawet chronologia zajść, normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone... Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich - jawa... Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna... Rzecz w tym, że świat, wyposażony w instrument rozszczepiania jawy na jej nierozróżnialne podobizny, stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę. ''

Ma klimat i wciąga jak narkotyk:)
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2010-07-22, 10:22   

Ja niestety nie cierpię SF...
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-07-22, 20:45   

Co do Sci-fi czy też horrorów to uwielbiam je oglądać. Czytać to po prostu nie mam kiedy i za bardzo nie chce mi się.

Jeżeli chodzi o czytanie u mnie to tylko jakieś artykuły, wiadomości i to raczej wszystko heh :)
 
     
Don Hanzo 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 140
Skąd: połczyno
Wysłany: 2010-09-25, 20:46   

heh:) polecam wam Książki które mi kolega polecił :)
Siewca Wiatru nie jest nudną książką psychologiczną. To przede wszystkim interesująca, wcale wartka opowieść, w której nie brakuje wszystkiego tego, co cenią miłośnicy dobrej fantasy; są więc wielcy bohaterowie i równie mocarni nikczemnicy, są monumentalne konflikty i zapierające dech bitwy z władcą ciemności, Antykreatorem, ale również elementy szpiegowskie; jest mrok i poczucie nieuchronnej klęski, lecz są także promienie nadziei pozwalające trwać w niezłomnym uporze. Siewca Wiatru jest książką bardzo wyważoną, harmonijną, której każdy element pasuje do siebie, głównie zresztą dzięki bogatej wyobraźni autorki, spajającej wszystko w interesującą całość. I choć fabuła, poza tą oryginalnością, iż opiera się o niebiosa i anioły, nie należy do szczególnie zaskakujących, to jednak Kossakowska potrafi prowadzić z czytelnikiem subtelną grę, jednocześnie dając mu wiele satysfakcji i radości. Dla tych zaś, których ciekawią wierzenia z kręgów muzułmańskiego i judeochrześcijańskiego Siewca Wiatru będzie miał z pewnością dodatkowy, magnetyczno-humorystyczny urok.

Zbieracz Burz -Akcja Zbieracza Burz rozgrywa się w bliżej nieokreślonym czasie po bitwie z Antykreatorem. Główny bohater Daimon Frey, Abbadon, Burzyciel Światów, Tańczący na Zgliszczach czy po prostu Anioł Zagłady, stwierdził, że zrobi sobie wakacje. W końcu i tak nie ma nic do roboty, gdyż odkąd Pan odszedł z Białego Tronu, nikt nie wydaje mu rozkazów. Nie wiadomo dokąd odszedł Bóg i czy kiedyklowiek wróci. Władzę dalej sprawuje Gabriel, utrzymując tajemnicę o zniknięciu Stworzyciela. Rany, które Daimon odniósł w starciu z Siewcą nadal mu doskwierają, pomimo tego, że już dawno się zabliźniły. Z braku adrenaliny, nasz bohater bierze udział w nielegalnych walkach za pieniądze, gdzieś w dzielnicy Stref Poza Czasem. "Zbieracz burz" rozpoczyna jedną z takich walk. Pod koniec potyczki z Lokim, jednym ze starych nordyckich Bogów, po zadaniu ostatecznego ciosu, rany Daimona otworzyły się i wybuchła z niego Jasność. Nieobecny od tysięcy lat Stwórca, przemówił do swojego sługi, Niszczyciela Światów.
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2010-09-29, 22:30   

Hanzo, masz może Siewcę w domu? Zastanawiałem się, czy sobie nie kupić, ale jakoś nie byłem przekonany.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Don Hanzo 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 140
Skąd: połczyno
Wysłany: 2010-09-30, 21:12   

Mam na kompie, ściągnołem sobie z neta , ale na bank kupie sobie na święta pewnie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12