Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół a kobiety
Autor Wiadomość
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2010-10-02, 09:14   

Zgadzam się. Więc albo wracamy do głównego tematu, albo zamykam.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
molly 
Jestem fajna :)


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 795
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-10-03, 16:34   

zamykaj jak Ci ulży bo dla mnie Kościów to tez ... sekta :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez vietcom 2010-10-08, 11:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2010-10-07, 10:42   

vietcom napisał/a:
Ja nie lubię walki na argumenty, ani żadnej innej walki. Wolę od razu ukręcać sprawie łeb.
Napisałem Ci, które części Regulaminu naruszyłeś. Nazywając Kościół mafią, obrażasz jego członków, czyli duże grono Użytkowników Forum i Portalu.
Jeśli zaś chodzi o polecany artykuł, to po pierwsze: to, co teraz nam się wydaje okrutne, bezsensowne i niewyobrażalne, w czasach Średniowiecza było normalne i na porządku dziennym. Po drugie: same krucjaty, nie były organizowane przez władze Kościoła, tylko przez władców, pod przykrywką służby wierze. Również inkwizycją nigdy nie zajmował się Kościół, a nawet ją potępiał. Inkwizytorami były osoby wybierane regionalnie, lub typowi samozwańcy. Jeżeli się dokładnie przyjrzeć historii, to wszystkie zbrodnie dokonane przez "Kościół", to działania możnowładców, lub tzw. "ciemnoty" mające na celu nie obronę, czy szerzenie wiary chrześcijańskiej, ale władzę, pieniądze i wpływy.


Z całym szacunkiem ale mam wrażenie że tym postem aż nadto wybielasz kościół. To tylko takie moje skojarzenie. A co do walki na argumenty, jeżeli jest prowadzona w sposób kulturalny i rzeczowy to jest to najlepsza forma dyskusji.
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2010-10-12, 12:43   

Nie wybielam Kościoła. We wszystkich dyskusjach historycznych, staram się być obiektywny. Nie stwierdzam, że Kościół jest niewinny, tylko uważam, że dużo złych rzeczy jest przypisywane Kościołowi bezpodstawnie.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13