Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Co by sie zmieniło w naszej wsi, co wam się nie podoba...
Autor Wiadomość
esprimo 


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: POŁCZYNO
Wysłany: 2008-12-15, 20:23   Co by sie zmieniło w naszej wsi, co wam się nie podoba...

Witam wszystkich. Jako pierwszy zaczynam temat ;) a dalej moze sie rozwinie...

Po pierwsze:
to jest taki problem że chcąc iść do sklepu z małym dzieckiem bądź własnym psem na smyczy trzeba uważać na inne psy. Zwierzątka te chodzą sobie po wsi jak ludzie( i bez właścicieli, bez kagańców), nie można spokojnie sobie pójść na spacer bo psy te zaczynają atakować, niektóre to są takie duże ze jak skoczą na człowieka to powalą na plecy a co dopiero jak idzie się z dzieckiem. Nie na wszystkie działa krzyk "pójdziesz ty sobie"...

Po drugie:
- to poczta która zamiast rozwozić paczki (np. zakupy z internetu) zostawia awizo. I tu podam przykład Ja kończąc pracę muszę specjalnie jechać po awizo i z powrotem do miasta bo nie chcą wydać bez świstka.


Czekam na Wasze wypowiedzi... Nie krępujcie się przecież tu to jest anonimowo, a razem możemy coś zdziałać aby lepiej się nam żyło.
 
     
Ania 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 515
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2009-01-24, 18:40   

Psy to bardzo poważny problem. Niestety właściciele często nie zdają sobie sprawy, jakie zagrożenie stwarza takie zwierze i na zwrócenie uwagi odpowiadają "przecież on nic nie robi".
Kilka razy jeździł po Połczynie hycel, który na tydzień w przód uprzedził mieszkańców jakiego dnia i w jakich godz. będzie jeździł. Skutek był tylko taki, że tego dnia nie spotkało się żadnego czworonoga.
Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem
 
     
esprimo 


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: POŁCZYNO
Wysłany: 2009-01-24, 19:15   

Może spróbować zadzwonić do straży miejskiej która np. po Pucku chodzi i sprawdza czy jest zapłacone za psa podatek itp... bądź do tego hycla ale żeby nie uprzedzał. W sumie sołtys też powinien jakoś zareagować. Ostatnio wilczur mojego sąsiada rzucił się na mojego psa który siedział przy garażu, jak ten pies wszedł tego nie wiem, dlaczego wszedł tego też nie wiem, na szczęście dużych obrażeń mój piesek nie miał (a był o wiele mniejszy od tego bydlaka) bo w porę zobaczyłem podbiegłem i przydusiłem do ziemi tego wilczura dużo siły na szczęście nie miał w sobie... po chwili zjawil się właściciel... Powiedziałem pare słów ale i tak jak widać nadal tamten sobie grasuje.
 
     
sylwia 

Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-01-26, 22:17   

PSY!
to naprawde taki problem stwarza?
jak ktos ma problem z psem to niech zadzwoni na policje. bo tylko tam moga go rozwiac alewlasnie to tu, na forum wszyscy sie zala a na zebraniu wiejskim jest 20 osob, zal i wstyd ze mamy takich mieszkancow we wsi.
_________________
lily
 
     
konto usunięte
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-26, 23:33   

Może mało kto wie o zebraniach.
Teraz gdy jest forum może więcej osób się dowie o zebraniach, oczywiście jeżeli ktoś wcześniej o tym powiadomi.
 
     
esprimo 


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: POŁCZYNO
Wysłany: 2009-01-27, 19:27   

sylwia napisał/a:
PSY!
to naprawde taki problem stwarza?
jak ktos ma problem z psem to niech zadzwoni na policje. bo tylko tam moga go rozwiac alewlasnie to tu, na forum wszyscy sie zala a na zebraniu wiejskim jest 20 osob, zal i wstyd ze mamy takich mieszkancow we wsi.


Może dla Ciebie Pani S. to nie problem. Ja mam dziecko wiec mam prawo do takiego problemu bo taki pies jest nie obliczalny. Wystarczy że miałem "pokaz" na swoim psie co takie wilczury,kundle itp. potrafią. I dzięki bardzo żeby to stało się z moim dzieckiem.

Po drugie od czasu kiedy powstało forum nie było żadnego spotkania jeszcze.
Po trzecie to bywam na spotkaniach.
Po czwarte to policja nic nie zrobi, bo dzwoniłem,wzywałem,podałem dane i co ? do tej pory nic..
Po piąte to następnym razem jak będzie taka sytuacja to ktoś z gminy za to beknie jak nie mogą zrobić pożądku( bo była mowa o tym już nie raz i nic)
Po szóste to ma Pani S. racje, żal i wstyd że mamy takich mieszkańców.


Pozwolę przytoczyć sobie słowa naszego mieszkańca, jest to kolejny problem wsi :
Erich Zann napisał/a:

w połczynie mieszka mi się całkiem przyjemnie... no chyba, że spojrzę na codzienność z punktu widzenia zwykłego mieszkańca który chcąc dostać się na pks musi pokonać pole minowe.... wtedy moja wieś przestaje mi się podobać... ale to tylko w sezonie wiosenno letnim...


Pozdrawiam
_________________
www.wirtualne.polczyno.pl - Serwis Wsi Połczyno
www.forum.polczyno.pl - Forum Wsi Połczyno
 
     
Ania 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 515
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2009-01-28, 11:26   

Wypowiedz Sylwii potwierdza fakt, że zwrócenie uwagi właścicielom psów nic nie da a jedynie wywoła u nich oburzenie.
 
     
konto usunięte
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-28, 12:26   

Trudno. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Kilka razy się oburzą i w końcu do nich dojedzie. Pies dla właściciela może być nie groźny, lecz dla innych osób czy zwierząt może być agresywny.

Nie myślmy tylko o sobie!!!
 
     
esprimo 


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: POŁCZYNO
Wysłany: 2009-01-28, 16:44   

Ania napisał/a:
Wypowiedz Sylwii potwierdza fakt, że zwrócenie uwagi właścicielom psów nic nie da a jedynie wywoła u nich oburzenie.


Ja to zrozumiałem w dwojaki sposób. I rozważyłem to najgorsze. Widocznie mieszkańcy wolą dostawać mandaty.. niż tylko słowne upomnienie od innych mieszkańców..


lime napisał/a:
Trudno. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Kilka razy się oburzą i w końcu do nich dojedzie. Pies dla właściciela może być nie groźny, lecz dla innych osób czy zwierząt może być agresywny.

Nie myślmy tylko o sobie!!!


Racja Panie Adminie. Bezpieczeństwo to podstawa. A tu we własnej Wsi nie można czuć się bezpiecznie. Pies nigdy dla właściciela nie będzie groźny (choć zdarzają się przypadki - ale to wynika ze złego wychowania).
_________________
www.wirtualne.polczyno.pl - Serwis Wsi Połczyno
www.forum.polczyno.pl - Forum Wsi Połczyno
 
     
daris666 
podwórkowy huligan

Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 30
Wysłany: 2009-02-17, 14:44   

Tak dla informacji . Złapanie jednego "bezpańskiego" psa kosztuje gminę ok 500 zł .
 
 
     
konto usunięte
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-17, 22:49   

To znalazłem na necie. Przedstawiam taki mały wycinek.
Kiedy gmina robi akcję, wynajmuje hycla i co dalej.

"Czworonogi zamieszkają w schronisku przez okres 21 dni, po czym, jeśli nie zgłosi się po nie właściciel, zostaną uśpione. Za taką operację płaci gmina. Koszt złapania i trzytygodniowej opieki w schronisku wynosi około 1 tysiąca złotych."
 
     
esprimo 


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: POŁCZYNO
Wysłany: 2009-02-20, 22:56   

Panie Adminie trafił Pan prawie w dziesiątke bo tu na pomorzu to biorą 800zl..
_________________
www.wirtualne.polczyno.pl - Serwis Wsi Połczyno
www.forum.polczyno.pl - Forum Wsi Połczyno
 
     
konto usunięte
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 00:42   

No i co i tak biedne zwierzątko zostaje uśpione.
 
     
esprimo 


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: POŁCZYNO
Wysłany: 2009-02-21, 14:04   

lime napisał/a:
No i co i tak biedne zwierzątko zostaje uśpione.



Widać ze jesteś normalnym człowiekiem... bo wielu to by machneło ręką a właściciele psów widocznie nie są świadomi co się dzieje.(oczywiście chodzi mi o tych właścicieli którzy nie potrafią upilnować psów na własnej posesji)


Powracając do tematu to slyszałem ze można dostać gruby mandat za psa poza posesją bez właściciela, a jeszcze większy jak ten pies komuś coś zrobi...
_________________
www.wirtualne.polczyno.pl - Serwis Wsi Połczyno
www.forum.polczyno.pl - Forum Wsi Połczyno
 
     
konto usunięte
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-22, 13:57   

esprimo napisał/a:
Widać ze jesteś normalnym człowiekiem


Tak właśnie jak piszesz, nie jest mi obojętny los zwierząt. Poza tym bardzo je lubie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13