Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Witam i o Połczyno pytam :)
Autor Wiadomość
Nela 
Nela

Dołączyła: 18 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Reda/Wejherowo
Wysłany: 2019-04-26, 06:50   Witam i o Połczyno pytam :)

Cześć wszystkim!
(jeśli ktokolwiek jeszcze tu zagląda, bo widzę że forum nie jest zbyt aktywne)

Zamierzamy z mężem zakupić dom w Połczynie i nasuwa mi się parę pytań.
Jakby ktoś z Was znalazł chwilę na odpowiedź byłabym bardzo wdzięczna.

1. Jak w Połczynie działa szkoła? Mamy aktualnie syna który kończy 4 klasę podstawówki i od września powinien wyruszyć do 5 klasy.
Z tego co się dowiedziałam, to w szkole jest ok 120 uczniów czy normalnie wszystkie klasy funkcjonują?

2. Jakie są godziny odbywających się zajęć, tj. o której godzinie rozpoczynają się pierwsze zajęcia?

3. Jak to jest z zapachami powietrza w Połczynie? Z tego co wiem to znajduje się tu producent pasz Shaap Pol. Czy produkcja nie wytwarza jakiś nieprzyjemnych smrodków?

Liczę, że ktoś się zlituje i udzieli odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Pozdrawiam

Nela
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2019-05-10, 09:56   

Witam.
No niestety forum umarło totalnie, bardziej na naszym profilu na FB jest szansa, że ktoś się odezwie.

A szkoda, bo jest tu dużo informacji i są łatwiejsze do odnalezienia niż na FB.

1. Odnośnie szkoły się nie wypowiem. Syn od przyszłego roku idzie do zerówki do szkoły, wtedy będę widział jak dokładnie szkoła funkcjonuje. Ostatnio była walka o szkołę, można przeczytać na naszej stronie. Udało się wygrać batalię i szkoła została w takiej formie jak była.

2 - jw.

3. Na zapachy z produkcji paszy narzekają chyba najbardziej osoby mieszkające w sąsiedztwie zakładu. Zależy gdzie ten dom się znajduje. Na nowym osiedlu od krzyża w stronę Celbowa zapachów nie czuć.

Nam osobiście się bardzo dobrze mieszka w Połczynie. Spokój, cisza, z dala od zgiełku miasta i tym samym blisko Pucka.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2019-05-10, 10:04   

Dałem link do tematu na FB.

Pozdrawiam
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
MS0411 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2019-05-10, 10:52   Re: Witam i o Połczyno pytam :)

1. Jak w Połczynie działa szkoła? Mamy aktualnie syna który kończy 4 klasę podstawówki i od września powinien wyruszyć do 5 klasy.
Z tego co się dowiedziałam, to w szkole jest ok 120 uczniów czy normalnie wszystkie klasy funkcjonują?

Odp. W szkole są wszystkie klasy od 0 do 8

2. Jakie są godziny odbywających się zajęć, tj. o której godzinie rozpoczynają się pierwsze zajęcia?

Odp. Szkoła jest otwarta od 07:00. Każda klasa ma zajęcia od 08.00. Czasem może się zdarzyć że godzinę później. Do godz 16.00 jest świetlica Szkolna.

3. Jak to jest z zapachami powietrza w Połczynie? Z tego co wiem to znajduje się tu producent pasz Shaap Pol. Czy produkcja nie wytwarza jakiś nieprzyjemnych smrodków?

Odp. Mieszkam blisko w/w firmy i nie przeszkadzają mi zapachy. Chyba że to kwestia przyzwyczajenia bo mieszkam tu od urodzenia.

Pozdrawiam.
 
     
molly 
Jestem fajna :)


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 795
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2019-05-10, 13:57   

Odnośnie dwóch pierwszych pytań sie nie wypowiem ponieważ moja dwójka dojeżdża do Pucka. Po pierwsze mi wygodniej bo w Pucku pracuje a po 2 jak starszy syn zaczynal naukę (teraz tez pojdzie do piątej)to szkola nie posiadala swietlicy wiec cie,ko bylo z zaprowadzaniem i odbieraniem..
A jeśli chodzi o zapachy to czasami ale naprawde sporadyczne zdarzaja sie dni ze coś czuć.. pomimo tego ze mieszkam za krzyzem ;)
Pozdrawiam
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2019-05-12, 00:42   

Witam serdecznie.
Jeśli chodzi o dwa pierwsze pytania, to ja mam nieco odmienne zdanie, niż większość rodziców, dlatego postaram się o odpowiedź jak najbardziej merytoryczną.
W czasie, kiedy mogę dzieci chodziły do tej szkoły i latach poprzednich, rozwój szkoły był nieco zahamowany, głównie przez jedną osobę, ale ostatnio nastąpił wielki rozkwit placówki, dzięki czemu można mieć nadzieję na dobrą przyszłość dla szkoły i jej uczniów.
Dzięki remontowi i adaptacji poddasza szkoła posiada ilość dał odpowiednią do należytego prowadzenia zajęć programowych i dodatkowych. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8:00 i są prowadzone bez "okienek", dzięki czemu dzieci nie muszą siedzieć w szkole do późnych godzin popołudniowych.
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że kadra nauczycielska (a przynajmniej znaczna jej większość) wykazuje się profesjonalizmem i zaangażowaniem. Mała ilość dzieci w szkole pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia.
Jeśli chodzi zaś o zapachy, to przyznam, że mieszkając tu od urodzenia, to pewnie już do nich przywykłem i bardziej przeszkadza mi zapach z co niektórych kominów, niż zapach nawożonego pola (choć i tego zapach nie lubię). Mieszkam około 100 m od mieszalni pasz (przy "słynnym" krzyżu) i z okien widzę ją bardzo wyraźnie, jednakże uważam, że zapachy, które się stamtąd wydobywają, nie są na tyle nieprzyjemne i intensywne, aby uprzykrzyć mieszkanie w Połczynie. Zwykle jest to zapach przywodzący na myśl kaszę manną, a niekiedy jest to zapach wanilii, lub lekko owocowy, zależy, z jakim aromatem aktualnie produkują pasze.
Sądzę, że że względu na umiejscowienie i spokój, jaki u nas panuje, Połczyno jest wspaniałym miejscem na osiedlenie się.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Nela 
Nela

Dołączyła: 18 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Reda/Wejherowo
Wysłany: 2019-05-13, 15:48   

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Właśnie chodzi nam o ciszę i spokój, której w mieście brak. Zauważyłam, że Połczyno zaczęło się bardzo rozbudowywać, więc chyba faktycznie dobrze się tu mieszka.

Planujemy zakup domku na wlocie do Połczyna od strony Celbowa, więc chyba będzie spokojnie.

Co do szkoły to nie wiemy co robić, czy od razu przepisać w wakacje do SP w Połczynie czy spróbować dowozić młodego do aktualnej szkoły. Czas pokaże.

Jeszcze raz dzięki za odp.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12