Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego fora internetowe umierają?
Autor Wiadomość
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-10-09, 06:50   Dlaczego fora internetowe umierają?

Dlaczego fora internetowe umierają?

Nie wiem czy ktoś z użytkowników jeszcze pamięta nasze forum połczyńskie?

Od niego w sumie zaczęło się Wirtualne Połczyno.


Czytaj więcej na www.wirtualne.polczyno.pl
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
leo20 

Wiek: 35
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 586
Skąd: Celbówko
Wysłany: 2016-10-12, 20:34   

Jest kilka powodów przez które fora padają, np. olanie forum przez właściciela. Tutaj to nie grozi bo Ty Adi wykonujesz kawał dobrej roboty ale byłem moderatorem i adminem na forum które ma ponad 80tys. użytkowników tylko co z tego jak nowy właściciel w ogóle na forum nie wchodzi. Ma swojego człowieka od spraw technicznych i forum od 2 lat stroi praktycznie opustoszałe.Druga sprawa to brak czasu, ludzie się starzeją, mają pracę, zakładają rodzinę i później już nie ma zbytnio czasu jak dziecko jest. Nagła zmiana tematyki forum może mieć jakiś wpływ. Tak w sumie to powodów może być mnóstwo.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-10-13, 06:56   

leo20, w tych czasach każdy siedzi przy komputerze czy innym mobilnym urządzeniu. Internet jest teraz wszędzie. I nie wierzę, że to brak czasu jest przyczyną. Ludziom chyba po prostu się nie chce i tyle. Coraz mniej nas interesuje, jesteśmy coraz bardziej bierni. Najlepiej brać i nie dawać nic od siebie :( I to jest smutne :(
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-10-29, 12:52   

Mam wrażenie, że jest to ogólnoświatowy trend. Polski i zagraniczne fora świecą pustkami.
Prawda jest taka, że wielu osobom po prostu się nie chce udzielać. Druga rzecz jeszcze kilkanaście lat temu jak internet raczkował w Polsce to fora były czymś innym. Tak nagle mogłeś wymienić się poglądami z użytkownikiem z drugiego końca Polski. Teraz nie już nie robi to takiego wrażenia i mamy tego efekt
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2016-10-29, 20:44   

Czyli lenistwo i obycie ma na to wpływ.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
roman 
roman

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: puck
Wysłany: 2017-03-23, 07:36   

Wg mnie Wirtualne Połczyno jest kolejnym internetowym przekażnikiem informacji bieżących z wioski i gminy.Są to tylko informacje suche,pochwalne i tylko pozytywne.Ludzie to przeczytają bez emocji i nie wypowiadają się bo informacja jest jednostronna.A każda sprawa ma dwie strony,pozytywną i negatywną.Dlatego trzeba pisać też o tym co jest też złe co boli mieszkańców,co władza nie zrobiła dla ludzi ,co obiecała przed wyborami a nie wykonała,co nie wyszło.Przecież w Połczynie nie jest tak kolorowo/chodniki,drogi, wałęsające się psy,zapachy z Schapolu,z pól czuć nie tylko gnojowice itd./O tym też należy pisać .Wtedy więcej osób włączy się do dyskusji,temat wypłynie coś się zmieni ,poprawi.Sami ludzie widząc że poruszane są niewygodne ,wstydliwe tematy np.palenie dzienne w piecach i palenie nocne kiedy to spala się śmieci/-zmienią swoje postępowanie.Gdy o złych sprawach się nie mówi ludzie myślą że nie ma tematu,dalej można robić żle bo nikt tego nie widzi.I od tego jest też forum WP żeby o tym pisać dyskutować to nie są kłótnie,nikt nikogo nie powinien obrażać.WP to nie głos sołtysa ,wójta ale mieszkańców a ludzie są różni i mają też różne spojrzenie na sprawę.Trzeba to też uszanować.Osobiście pisałem o niektórych sprawach ale przeważnie spotkałem się z niechęcią ale ważne że był jakiś odzew.Reasumując musimy zdecydować czy piszemy tylko same pozytywy/wtedy będzie nuda i brak odzewu oraz powolny upadek forum,czy piszemy też o sprawach niewygodnych,kontrowersyjnych,wstydliwych dla władzy i mieszkańców-wtedy forum może się rozwijać.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2017-03-25, 14:42   

Ja cały czas zapraszam do dyskusji na każdy temat. Jak coś by się na forum ciekawego wyklarowało, to można z tego zrobić artykuł na stronę.

Piszesz, że przekazujemy "suche informacje, pochwalne i tylko pozytywne". To są bieżące wydarzenia, nie zawsze pozytywne, (np wypadki, czy pożary). Myślę, że to też interesuje mieszkańców. Widzę to po odsłonach i polubieniach na FB.

Forum jak i strona są dla mieszkańców. Są narzędziem do informowania. Tematy, które zamieszczamy dotyczą Połczyna i okolic.

Ja nie jestem roszczeniowy, mieszka mi się tu dobrze, a do niektórych niedogodności się po prostu przyzwyczaiłem bo wiem, że jest to nieuniknione i na wszystko potrzeba czasu. Małymi krokami ale zawsze do przodu trzeba iść.

Jeżeli komuś coś nie pasuje, ma jakiś problem, proszę zapodać temat, napisać swój artykuł, damy do publikacji, żaden problem.

Strona jak i forum są prywatne, inicjatywa ta nie jest na zlecenie urzędu czy urzędników. Zysków z tego nie ma żadnych, a koszty ponosimy, robimy to dla - nie wiem - idei, dla potomności, dla poznania, zjednoczenia społeczeństwa.

Bym był szczęśliwy, jak by ludzie wyszli ze swoimi inicjatywami. Pomogli w tworzeniu strony.

Forum padło, jak wiele innych for internetowych, a wydaje mi się, że to się dzieje po prostu z lenistwa. Przeglądanie facebooka zajmuje dużo czasu jak się ma 1000 znajomych. A wymówka, o braku czasu jest porostu śmieszna.

Czekam na propozycje na tematy, które was denerwują, przeszkadzają. Może tym narzędziem da się coś osiągnąć.

Pozdrawiam
adi
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12