Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PRZEDSZKOLE
Autor Wiadomość
Janusz 

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 6
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-02, 09:55   PRZEDSZKOLE

Witam wszystkich poruszymy temat przedszkola czy warto je ratować czy zamknąć bez walki. Proszę o opinie za i przeciw.
 
     
Nija88 

Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-02, 17:07   

Moje dziecko chodzi tam od stycznia czyli praktycznie od początku jak zostało przekształcone ze żłobka. Nie mogę powiedzieć złego słowa pod każdym względem. Córka chodzi z ochotą, ciężko nawet ją stamtąd wyciągnąć :) Nie rozumiem czemu rodzice mając pod nosem przedszkole wożą swoje dzieci do przedszkoli w Pucku, Darzlubiu czy Żelistrzewie... Czy za drogo? Nie po drodze? Jakaś zła opinia zadecydowała o Waszym wyborze? Napiszcie... Z mojej strony chciałabym żeby ta placówka przetrwała jak najdłużej :tak:
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-02, 21:39   

A czemu przedszkole ma być zamknięte? Nie ma dzieci? Czy jak?
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Janusz 

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 6
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-02, 21:55   Re: PRZEDSZKOLE

Nie wiem ale zaczeli odmawiać bo niby brak miejsc a tak naprawdę miejsc jest aż osiem. To sabotaż pozytywnych inicjatyw!!!
 
     
Janusz 

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 6
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-03, 22:05   Re: PRZEDSZKOLE

Witam zainteresowanych widzę że odwiedzą to forum coraz więcej osób więc pisze. Uważam że piątka nowych dzieci ratuje przedszkole. Są też szanse na zmiany personelu (dyrekcji) i istnienie tej placówki przez dłuższy czas. Uwaga podstawą jest dobra frekwencja w zapisach !
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2015-12-04, 23:20   

Sam osobiście nie mogę niczego powiedzieć nt. przedszkola. Usłyszałem jednak złe opinie od osoby, która wypisała stamtąd swoje dziecko. Powodem wypisania były poważne uchybienia względem opieki nad maluchami.
Osoba ta, której ufam, za każdym razem, gdy sprawdzała monitoring, widziała swoje dziecko zostawione "samemu sobie". Zaniepokojona tym faktem przejrzała cały dostępny materiał (bodajże z tygodnia) i okazało się, że w przedszkolu jest grupa dzieci, które bawią się razem i są faworyzowane pod względem uwagi pań przedszkolanek, a dzieci, które "odstają" od reszty nie są nawet zachęcane do wspólnej zabawy, tylko dostają zabawki, którymi bawią się przez cały dzień.
Gdy znajoma zwróciła na to uwagę obsługi przedszkola, sytuacja się zmieniła, tylko, że w taki sposób, że jej dziecku na następny dzień w ogóle nie dano zabawek.
Sprawa miała miejsce jeszcze przed wakacjami i mam nadzieję, że teraz sytuacja się polepszyła, bo w przeciwnym wypadku nie widzę powodu, dla którego przedszkole miałoby dalej funkcjonować.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Janusz 

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 6
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-05, 09:27   

Sam osobiście nie umiesz powiedzieć a za kogoś się wypowiadasz , może celowo ta osoba krytykuje przedszkole mając w tym interes. Myślę że nie powinieneś pisać tego typu spraw słyszałem od znajomych oni nie potrzebują adwokata!
 
     
Nija88 

Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-05, 10:38   

Och aż we mnie zawrzało ... Wiem o jakie dziecko chodzi i z tego co wiem to mama wcześniej dawała swoje dziecko do innego przedszkola i tam też jej nie odpowiadało dlatego przeniosła go do tutejszego. Jak dziecko może zostać zostawione " samemu sobie" skoro wszystkie dzieci są i jednej sali w której jedzą, bawią się i uczą ?! Może problemem jest to że samo dziecko nie potrafiło się zintegrować z grupą mimo starań opiekunek. Raczej nie możliwe jest żeby Panie zostawiły resztę dzieci by zająć się tym jednym które być może jest indywidualistą i nie chce się zgrać z resztą... Mam podgląd na monitoring i dobrze widzę co robią Panie i jak zajmują się dziećmi...
 
     
vietcom 
Moderator
capo di tutti capi

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 857
Skąd: Wietnam
Wysłany: 2015-12-07, 17:34   Re: PRZEDSZKOLE

Janusz napisał/a:
Proszę o opinie za i przeciw.

Chyba zastosowałem się do Twojej prośby, czyż nie? Nie jestem w stanie potwierdzić, czy ta osoba, o której pisze Nija to osoba, która przedstawiła mi sytuację swojego dziecka. A co do kontropinii z poprzedniego posta to jednym z szczegółowych zadań każdego przedszkola jest "rozwijanie u dzieci umiejętności społecznych, które są niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi", czyli któreś z dzieci charakteryzuje się indywidualnością, to obsługa przedszkola ma obowiązek poświęcić mu tyle czasu, ile potrzeba, aby dziecko nie czuło się wyobcowane.
A co do samego dziecka, to nie zauważyłem nigdy, aby miało jakiekolwiek problemy z kontaktami i zabawą z innymi dziećmi, jeżeli tylko ktoś je do tego zachęcił.
_________________
Nim ocenisz społeczność, w której żyjesz, zauważ, że sam ją tworzysz.
 
     
Janusz 

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 6
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-08, 15:22   

Witam zniecierpliwionych rodziców mam informacje ze przedszkole przejmie osoba prywatna i będzie istniało dłużej niż zakładają '' negatywne inicjatywy'' na dziś to 99% jutro lub pojutrze potwierdzę te informacje. Szukajmy nowych dzieci. Pozdrawiam.
 
     
Janusz 

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 6
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-14, 20:19   

Witam. Jest już oficjalna informacja o przekazaniu przedszkola z dniem 31 01 2016. Więc zapisy i istnienie przedszkola w dalszym ciągu aktualne.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-12-14, 21:06   

No i fajnie :)

A my daliśmy info na naszej www
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14