Wirtualne Połczyno


FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki AlbumGaleria
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
URBAN LEGENDS
Autor Wiadomość
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-01-24, 23:39   URBAN LEGENDS

Z uwagi na fakt, że na forum jest ostatnio mały ruch to może osoby, które tu zajrzą zechcą podzielić się pewnymi informacjami.

Czasami w gronie znajomych opowiada się o ciekawych lub strasznych zdarzeniach które niby mają miejsce. aczkolwiek nie zawsze są pełne albo zniekształcone.

A mianowicie do czego zmierzam! Chciałbym aby w tym temacie(może już coś takiego jest na forum ale nie znalazłem ;D ) forumowicze podzielili się z nami ciekawymi historiami....
Ja np. posiadam szczątkowe informację o tzw Białej Damie, zjawie która straszyła na trasie Łebcz - Gnieżdżewo(niektórzy mówią, że jest to zupełnie inne miejsce), albo o budynku na wjeździe do Gnieżdżewa, który rzekomo jest nawiedzony a kończąc na jakiś dziwnych zjawiskach p czym zaraz również napisze.

Czy ktoś z forumowiczów zna jakieś dokładniejsze szczegóły skąd wzięła się Biała Dama? czy miało to związek z jakimś wydarzenie, czy któryś z waszych znajomych miał jakieś przygody w tym miejscu... : )?? PYTAM Z CZYSTEJ CIEKAWOŚCI ;D

Co do dziwnych zjawisk opowiem wam pewną historię na fakcie. Jadąc z kolegą około godziny 1:00 w nocy(było to już dosyć dawno) w miejscowości Kłanino zauważyliśmy przy krzyżu starsze małżeństwo. Mężczyzna siedział w samochodzie natomiast kobieta robiła coś przy kapliczce/krzyżu w centrum miejscowości(nie mylić z krzyżem przy drodze W-213)
Zapytaliśmy się ich co tutaj robią to kobieta odpowiedziała, że przyjechali się pomodlić...no ok nie wnikaliśmy dalej.
Później ten sam kolega rozmawiał ze swoją babcią, która powiedziała mu, że niektórzy ludzie mają tzw "POKUTĘ" coś ciągnie ich żeby szli się pomodlić.....nie było by w tym nic dziwnego ale kolegi babcia powiedziała coś jeszcze. Gdybyśmy przerwali im modlitwę to odpowiedzieliby do nas "Czekaliśmy na Ciebie" i wtedy ja lub kolega musiałby chodzić i się modlić.
Czy ktoś z was zna takie opowieści ;D ?
Słyszałem również że niby Strzelno to wioska czarownic i w ogóle ;D

Zaspokójcie moją ciekawość i podajcie więcej szczegółów do tego co napisałem, a także napiszcie historie o których wy słyszeliście; )
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-01-25, 10:38   

NoJocker_89, temat ciekawy. Czekam na kolejne informacje :)
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-01-25, 13:21   

Przypomniało mi się nawet, że w Połczynie przez pewien czas na zakręcie koło sklepu Lewiatan dochodziło często do zdarzeń drogowych. Co chwile jakiś samochód uderzał w płot lub tracił panowanie i wypadał z drogi. Wszystko trwało przez pewien czas, aż nagle ucichło i nie ma więcej zdarzeń.

Możliwie, że było to spowodowane nową nawierzchnią(tak w ogóle kto pamięta kiedy kładziono nowy asfalt w Połczynie?)
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-01-25, 20:22   

Przy krzyżu też co chwilę ktoś wali w betonowy płot za nim.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Ania 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 515
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-01-30, 20:18   

Słyszałam kiedyś podobną historię. Pewna młoda kobieta z Połczyna codziennie chodziła o północy do kapliczki się modlić, w krótkim czasie później zmarła. Nie pamiętam szczegółów tej historii, kojarzy mi się, że podobno jakiś duch ją opętał i że działo to się w latach 70-80.
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-05-12, 18:50   

Czy ten nawiedzony dom w Gnieżdżewie o którym jest mowa to ten dom z mapy google?

https://goo.gl/maps/NsIOM
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Jocker_89 


Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 852
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-05-20, 16:31   

Tak to ten
 
     
adi 
adi-ministrator


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 3201
Skąd: Połczyno
Wysłany: 2015-05-20, 21:49   

Podobno straszy tam bo fundamenty domu są zrobione z nagrobków.
_________________
Tu cichosza tam cicho i w ogóle nic ni ma
wiosna to czy lato jesień albo zima
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template justBLUE created by geman

PRchecker.info
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13