Wirtualne Połczyno - Forum

Hyde Park - Darmowa telewizja naziemna

adi - 2011-08-04, 14:20
Temat postu: Darmowa telewizja naziemna
Czy ktoś z was korzysta z Darmowej telewizji naziemnej. Jeżeli tak to jak się to sprawuje?
molly - 2011-08-06, 16:31

teściu ma..i nie narzeka..chyba to to.. :confused: ma tam ok 11 programów niewiem czy dobrze kojarze..jakis sprzet zakupił za ok 250zł
lukashori - 2011-08-07, 21:28

lub nowy ( np. LCD ) telewizor
adi - 2011-08-07, 22:48

Hej no właśnie wczoraj to zamontowałem. Trochę było kombinowania gdzie tą antenę zamontować i niestety sąsiad zasłania mi sygnał i muszę zamontować ją przy kominie żeby odbierać wszystkie programy. Na razie mam to co nadają w MUX 2 czyli tvn, polsat itd, nie mam programów telewizji publicznej TVP.

I mam pytanie w którą stronę skierować antenę? Z dachu łapie mi sygnał w dwóch pozycjach.

Jocker_89 - 2011-08-09, 11:56

O temat który mnie ostatnio interesuje. Często przebywam w Gdynia na karwinach(około 6km od nadajnika w Chwaszczynie) i wiecie co w ogóle nie łapię zasięgu na pokojowej antenie. Dodam że do odbioru DVB-T używam dekodera Signal 507.

Panowie z jednego sklepu zaproponowali antenę kierunkowa TELEVES'a za około 200zł.

Mam do was takie pytanie czy ktoś z was posiada jakąkolwiek antenę kierunkową zewnętrzną? Bo chciałbym sprawdzić czy taka antena ma w ogóle sens.

Jeżeli jest ktoś kto ma w domu antenę a nie ma urządzenia do odbioru to również mogę przyjść i zobaczymy jak to działa.

PS: Jeżeli jest ktoś komu wszystko działa to miałbym prośbę. Czy byłaby możliwość z moim mini dekoderem w celu sprawdzenia jego działania?

adi - 2011-08-09, 12:32

Joker możesz do mnie podejść sprawdzić twój dekoder. Pisz na PW, tylko mogę za szybko nie odpowiedzieć :)
Co do anteny to też proponowano mi jakąś antenę za 300 zł, ale powiedziałem, że chcę coś tańszego i ewentualnie jak by nie działało to bym wziął tą droższą. Także zakupiłem taka kierunkową za 60 zł do tego wzmacniacz sygnału i jakąś tam płytkę którą montuje się przy antenie i działa.

adi - 2012-11-16, 08:07

No i jak tam u was z telewizją cyfrową naziemną? Ja jakoś na wiosnę przekładałem antenę w inne miejsce, wyżej na komin, ale nie łapało mi sygnału i od tamtej pory telewizja naziemna nam nie działa. Czas chyba się znowu za to zabrać i dokończyć dzieła. Podobno kanałów przybywa?

My póki co i tak używamy polsatu cyfrowego, ale co miesiąc trzeba płacić. Żona nie chce za bardzo z niego rezygnować, a mi szczerze telewizja do szczęścia nie jest potrzebna i to co daje naziemna telewizja cyfrowa mi w zupełności by wystarczyło.

vietcom - 2012-11-27, 19:14

Ja mam n, rodice mają Polsat, ale z tego, co wiem, to kilka osób w Połczynie ma problem z cyfrówką naziemną
adi - 2012-11-27, 23:56

A powiedz jak n-ka się sprawuje? Masz porównanie z polsatem.
vietcom - 2012-12-01, 00:23

Szczerze powiem, że jestem z n-ki zadowolony. Dużo więcej problemów zaobserwowałem przy Polsacie.
adi - 2012-12-01, 11:49

No my polsat mamy od 6-ciu lat pewnie jak nie dłużej. Jedyny problem to taki, ze spalił się raz dekoder. Poza tym chodzi dobrze.
Jocker_89 - 2012-12-03, 12:01

Również posiadam dekoder Polsatu w domu od ładnych paru lat. Generalnie jestem zadowolony ; )
adi - 2014-08-11, 15:27

Podnoszę temat. Postanowiliśmy zrezygnować z płacenia miesięcznej daniny za telewizję i chcemy urichomić u Nas telewizję DVB-T. Robiłem już wcześniej przymiarki z anteną za 60 zł. Raz to działało, raz nie. Teraz wogóle nie działa.

Zastanawiam sie grubo nad zakupem anteny kierunkowej Televes, koszt to około 200 zł (już 100 zł taniej niż 3 lata temu:) ).

I tu moje pytanie. Jak teraz wygląda u Was sprawa z odbiorem telewizji naziemnej?
W którym kierunku macie skierowaną antenę?

Czy odbieracie wszystkie proponowane programy?

leo20 - 2014-08-12, 10:10

No więc tak, moi rodzice mają telewizor z wbudowanym odbiornikiem dvb-t i do tego podłączona jest zwykła antena naziemna i odbiera wszystkie 21 lub 23 kanały. Mój dziadek ma telewizor crt, by odbierał naziemną telewizję musieliśmy mu dokupić odbiornik dvb-t do tego standardowo podłączona naziemna antena i odbiera bodajże 16 kanałów bo nie ma tych hd. Jak jest zła pogoda, pada deszcz czy jest burza to sygnał zanika. Antena jest ustawiona na południowy-wschód tak m się wydaje.
adi - 2014-08-15, 10:54

Ja próbowałem na dwa sposoby i przez urządzenie do odbioru dvb-t i z telewizorem co ma wbudowane dvb-t. Nie wiem co się dzieje. Cholera może kabel gdzieś jest trafiony. Kupię nowy kabel i spróbuje na krótko.
vietcom - 2014-08-28, 21:59

Moja ciotka kupiła odbiornik DVB-T i podłączyła zwykłą antenę siatkową - było ok, brakowało dwóch, czy trzech kanałów. Chciała iść z duchem techniki i kupiła antenę kierunkową za 180 zł i ustawiliśmy ją wg kompasu i danych z http://www.sat-charts.eu/lokalizator.php - łapało tylko 3 kanały.
Na moim telewizorze z wbudowanym DVB-T wszystkie kanały śmigaja na siatkowej. Zastanów się, czy droga antena kierunkowa jest tu niezbędna.

adi - 2014-09-02, 21:08

vietcom, były próby na tej antenie co mamy i na urządzeniu DVB-T i na telewizorze z wbudowanym DVB-T i nic nie odbierało. Kupiłem nowy kabel, zabieram się za nowe testy na nowym kablu.
vietcom - 2014-09-03, 23:50

A może to problem z tunerem?
adi - 2014-09-07, 12:49

adi, sprawdzałem na tv i na osobnym tunerze i jest to samo
vietcom - 2014-09-20, 08:56

czyli wychodzi na to, że potrzebujesz wyższy maszt.
adi - 2014-09-22, 09:26

vietcom, z pozycji komina nie mam żadnych przeszkód. Więc to nie to.
adi - 2015-02-12, 21:54

Pochwalę się, że ustawiłem w końcu telewizję dvb-t w domu. Wystarczyło wywalić wzmacniacz antenowy i zamienić płytkę przy antenie na symetyzator. Teraz mamy pełen pakiet 24 programów w pełnym zakresie jakości jak i sygnału (według wskazań na telewizorze).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group