Wirtualne Połczyno - Forum

Hyde Park - BURZA

Jocker_89 - 2010-08-16, 06:41
Temat postu: BURZA
Pierwszy raz w życiu widziałem tak silną burzę nad naszą miejscowością.
Zawsze jak była burza to błyskało raz na minute albo nawet dłużej, a teraz uderzało z taką częstotliwością że masakra.
Teraz rano wszędzie błoto na ulicach, pewnie wiele piwnic pozalewanych.

Ania - 2010-08-16, 11:00

Było strasznie. U nas było pełno wody, u sąsiadów jeszcze więcej (po kolana), wszędzie były rzeki wody. A dzisiaj ma być powtórka z rozrywki :-?
adi - 2010-08-16, 12:28

No to ładnie, ciekawe jak na naszej posesji.

A to w nocy czy w dzień tak dawało ?

leo20 - 2010-08-16, 15:06

adi, wieczorem tak o 20 się zaczęło i trwało chyba do 1 w nocy, i 5 osób zostało porażonych przez piorun, leżą w szpitalu
adi - 2010-08-16, 19:48

Ale te 5 osób to w Połczynie piorun poraził??

Macie jakieś fotki?

leo20 - 2010-08-16, 19:50

nie w Połczynie chyba w Grotach Mechowskich, moja ciotka dzisiaj dzwoniła i mówiła że w radiu mówili
adi - 2010-08-16, 19:52

Apokalipsa nadchodzi. Natura jest coraz bardziej niebezpieczna. Ma już pewnie dosyć tego ciągłego ingerowania w nią przez człowieka.
Kubuś2001 - 2010-08-16, 20:11

leo20 napisał/a:
nie w Połczynie chyba w Grotach Mechowskich, moja ciotka dzisiaj dzwoniła i mówiła że w radiu mówili

Niezłe plotki. Zdarzenie miało miejsce na plaży w Karwieńskim Błocie.

napisał/a:
,,Jedna z pierwszych dzisiejszego popołudnia burz przeszła nad woj. pomorskim. Skutek to 5 osób, w tym 4-letnie dziecko, porażonych przez piorun na plaży w okolicach Władysławowa.
Pojedyncza chmura burzowa o średnicy kilku kilometrów narodziła się o godzinie 12:20 nad południową częścią województwa pomorskiego. Przemieszczając się na północ około godziny 13:30 przeszła na zachód od Gdańska, a o 14:20 dotarła nad okolice Władysławowa. To właśnie tam zaskoczyła plażowiczów. Większość ludzi z powodu ulewnego deszczu zaczęło uciekać z plaży, inni postanowili przez chwilę pozostać.
Wtedy piorun uderzył w turystów chowających się pod drzewem na skraju plaży i lasu w miejscowości Karwieńskie Błoto Drugie, 17 kilometrów od Władysławowa. Piorun poraził pięć osób, w tym dwie kobiety, dwóch mężczyzn i 4-letnie dziecko. Na miejsce zdarzenia przybył ambulans i śmigłowiec ratowniczy. Dwóch mężczyzn zostało odwiezionych do szpitala karetką, natomiast kobietę zabrał śmigłowiec. Wszyscy doznali poparzeń ciała, ale byli przytomni. Druga kobieta i dziecko nie mieli żadnych obrażeń.
Burza potrwała dosłownie 10 minut, poczym odsunęła się na północ nad wody Morza Bałtyckiego."


http://www.twojapogoda.pl...zonych-piorunem

Ania - 2010-08-16, 21:12

I wydarzyło się nie wczoraj tylko w sobotę.
A co do fotek to próbowałam wczoraj robić ale było za ciemno :(

adi - 2010-08-16, 21:40

Ania, no jak nie udało ci się zrobić fotki pioruna?? Że mnie tam nie było, bym potrenował :)

Przykre, że ludzie doznają krzywdy z powodu pioruna, ale to też nierozwaga do tego doprowadza. Gdzie się chować pod drzewami w czasie burzy?

Jocker_89 - 2010-08-16, 22:22

Chciałem zrobić fotki oraz nagrać filmiki ale baterie w moim aparacie padły i nie miałem jak zrobić.

U sąsiada piorun uderzył w lampę. Moja i jego lampa już nie działa. Co więcej u niego są straty w sprzęcie RTV

adi - 2010-08-16, 23:38

O to nie dobrze że są straty. Nam elektryk doradza jakiś specjalny bezpiecznik żebyśmy założyli, niby jest bardzo skuteczny, ale kosztuje duuużo.
adi - 2010-08-16, 23:44

A a mi kiedyś komp padł podczas burzy. Odłączyłem wszystko z prądu, położyłem się spać. Tu nagle błysk na zewnątrz i sekundę później za kompem. Mówię co jest zaglądam a tam modem z neostrady. Nie odłączyłem kabla od modemu - tego telefonicznego. Piorun walną w słup TPSA i poszło kablem telefonicznym dalej. Oczywiście tpsa nie raczyli wziąć na siebie odpowiedzialności za to. Do wymiany miałem, płytę główną, procesor, dysk twardy, pamięć ram. Spaliła się nawet klawiatura. A i modem też musiałem kupić nowy, na szczęście jest allegro więc tanio dało się kupić.
adi - 2010-08-23, 00:14

Dzisiaj przeszło niezłe gradobicie przez województwo pomorskie, czy Połczyno przy tym też ucierpiało?
adi - 2010-08-23, 00:26


leo20 - 2010-08-23, 11:39

jeśli chodzi o wczorajszą nawałnice to u mnie też dała się we znaki, 1 dość duże drzewo przechyliło się i gałązkami oparło o budynek, ale nic nie zostało uszkodzone, chyba pierwszy raz w życiu widziałem taką nawałnice, u nas na szczęście nie waliło gradem ale deszcz padał to było aż biało na dworze, nic nie było widać i do tego wiatr który wiał z prędkością ok. 100km/h
adi - 2010-08-23, 12:57

Na szczęście my nie mamy blisko drzew, ale masakra straszna, co to się dzieje?
leo20 - 2010-08-23, 14:59

wszystko przez efekt cieplarniany, jak tak dalej pójdzie to za 15-20 lat u nas będzie tak jak jest teraz w USA , tornada, burze których jeszcze na oczy nie widzieliśmy, huragany itp.
lukashori - 2010-08-23, 19:46

jutro ponoć też ma być ?
adi - 2010-08-23, 23:47

A właśnie, że podobno ten cały efekt cieplarniany to ściema. Natura się z czasem zmienia, i jest to normalne zjawisko powtarzające się cyklicznie co tysiące czy miliony lat.
adi - 2013-07-04, 21:03

Dzisiaj trochę mocno dawało. Po pewnym czasie słyszałem syreny. Czy to było z naszej remizy? Czyżby piorun gdzieś trafił?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group