Wirtualne Połczyno - Forum

Parafia - Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku

konto usunięte - 2008-11-15, 01:16
Temat postu: Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku
Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku jest jedną z najmłodszych w archidiecezji gdańskiej. Erygował ją dekretem datowanym 30 kwietnia 2000 roku ks. abp Tadeusz Gocłowski, Metropolita Gdański. Nowa parafia powstała z podziału parafii p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła. Decyzję o podziale podjął ówczesny proboszcz ks. kan. Andrzej Wiecki. Początki były naznaczone sporymi problemami wynikającymi z bardziej politycznych niż merytorycznych "przepychanek" Rady Miasta. Mająca powstać parafia stała się "kartą przetargową" dla wotum nieufności większości radnych wobec burmistrza. In summa dekretem Rady Miasta postanowiono, że parafia powstanie, aczkolwiek na innym, niż pierwotnie planowano miejscu - w szczerym polu i na terenie zupełnie nieuzbrojonym. Pozostała już tylko obawa, która towarzyszyła pytaniu: "czy odgórne przetargi nie wpłyną na podział społeczności?" Na szczęście - pokazała to niedaleka przyszłość - sprawa Boża miała dla tutejszych ludzi znaczenie nadrzędne.
Teren pod budowę poświęcił - przy okazji udzielania Sakramentu Bierzmowania w parafii św. Ap. Piotra i Pawła i w obecności licznie zgromadzonych wiernych, w tym również kandydatów do Bierzmowania - w dniu 18 lutego 2000 roku ks. bp Zygmunt Pawłowicz. Budowa tymczasowej kaplicy miała się rozpocząć 1 kwietnia, jednakże - z powodu ogromnej ulewy - trzeba był z błagalną nadzieją spojrzeć na niebo dnia następnego...

więcej na temat parafii na stronie www.faustinum.jelonek.com.pl

konto usunięte - 2009-08-03, 15:23

Który kosciół był lepszy według was??
Kubuś2001 - 2009-08-03, 17:48

Jak dla mnie to stary kościół. Ciężko to wytłumaczyć, ale uważam, że stare kościoły mają to coś w sobie.
Ktoś może powiedzieć, że do kościoła chodzi się modlić, ale nowym brakuje tej tajemniczości, jaką czuć w każdym prawie miejscu starego.

konto usunięte - 2009-08-03, 18:43

Myślę, że masz rację.
molly - 2009-08-03, 19:40

ja też za starym
lukashori - 2009-08-03, 22:43

Mnie jest obojętnie jaki kościół.W parafi sw piotr i pawla ja sie gubiłem nie mogłem znalesc swojej ławki jak wracałem od komuni,a tutaj to ja mam swoja i tak juz jest od poczatku tej parafi.
A poza tym to każdy może chodzic do jakiej parafi sie jemu podoba.Ostatnio to przez 2 niedziele bylem w parafii w Strzepczu a raz w Bolszewie :-)

konto usunięte - 2009-08-03, 22:52

O proszę jaki turysta z ciebie :lol:
lukashori - 2009-08-03, 22:59

Turysta to może nie, ale w strzepczu byłem z dziewczyna w kosciele bo ona tam nalezy do tej parafi a w Bolszewie to na weselu jak juz wspominalem ze zajmuje sie czasami videofilmowaniem -hobby
A co do turysty to czasami dobrze zwiedzic pobliskie miejscowosci :-)

konto usunięte - 2009-08-03, 23:40

lukashori napisał/a:
dobrze zwiedzic pobliskie miejscowosci

Właśnie.
Porobić przy okazji zdjęcia i wstawić na forum hehehe

lukashori - 2009-08-04, 00:01

No o tym nie pomyslalem
konto usunięte - 2009-08-04, 10:31

UUUUUUUUU lukashori, jak mogłeś :lol:
lukashori - 2009-08-04, 11:31

no czasem tak bywa
adi - 2010-07-28, 13:35

A na kiedy palują zakończyć budowę tego nowego kościoła??
Don Hanzo - 2010-07-28, 15:51

Ja się nie wypowiadam :) bo byście mnie znienawidzili :) za dużo wiem o kościele ;D
adi - 2010-07-28, 17:30

No ja mam znajomych z Pelplina, a ich mama pracowała kiedyś u księży i też jestem w temacie :) Więc się lepiej w tą stronę nie rozpisujmy.
Jocker_89 - 2010-07-28, 18:57

Don Hanzo napisał/a:
Ja się nie wypowiadam :) bo byście mnie znienawidzili :) za dużo wiem o kościele ;D


Swego czasu też się zagłębiałem w tematykę kościoła i podobnych do tego rzeczy. Jakby to powiedzieć lekko walczyłem z tą instytucją ;]
Teraz nie walczę ale ICH(czyt. Kościół) także mam nadal gdzieś ;]

Pewnie po tej wypowiedzi osoby głębszej wiary znienawidzą mnie ale to też mam gdzieś heh :)

Don Hanzo - 2010-07-28, 19:41

Ja cie polubiłem :) zaryzykuje i zaczytuje znajomego księdza , byliśmy na piwie :D " uczymy się na seminarium psychologii, wiesz dlaczego ? uczymy się wykorzystywać biblie na swoje potrzeby i manipulacji owieczkami by jedli nam z ręki "

Nie Będę już taki i wspominał jakie turtury wymyślali i że z historycznego punktu to największa mafia w historii . i że się boją prawdę pokazać bardziej niż diabla :) Znajdźcie mi anty religijne strony pl - nie ma bo ktoś je likwiduje je szybko:)

Dydykuje wam ten kawałek :) http://www.youtube.com/watch?v=CISPNrNo0yY

adi - 2010-07-28, 22:31

Don Hanzo napisał/a:
Znajdźcie mi anty religijne strony pl
Nie szukałem nigdy.
A zawsze twierdziłem, że to mafia :)

molly - 2010-07-29, 08:34

ja mówiłam ze sekta :)

Do kościoła niechodzę bo nie czuję potrzeby.
Idę jak muszę-ślub kogoś,pogrzeb..
Święta obchodze bo lubie prezenty :) i dni wolne od pracy :lol:

adi - 2010-07-29, 09:02

Sekta i mafia w jednym :)
vietcom - 2010-07-29, 21:43

Jeśli chodzi o budowę kościoła, to planowo ma się ona skończyć w 2012 roku.
A teraz pewnie Was zaskoczę, ale w tej wojnie całkowicie stoję po stronie Kościoła. Nie obraź się Hanzo, ale nie możesz napisać, że za dużo wiesz o Kościele. Tak naprawdę, to nie wiesz nic. I mam nadzieję, że to co napiszę, nie zepsuje naszych relacji, bo dobry z Ciebie kumpel. Uważam jednak, że przy osądach na temat Kościoła nie wolno opierać się na doniesieniach i, powiedzmy wprost, plotkach z kilku parafii.
Ojciec Rydzyk to też nie Kościół.
Przez kilka lat byłem lektorem, a następnie wstąpiłem do zespołu parafialnego, i przez ten czas zdążyłem się dowiedzieć dosyć sporo n.t. wiary i Kościoła. Nauczyłem się, że istnieją księża, którzy, z takich, czy innych powodów, powinni byli wybrać inny zawód (jak np. o. Rydzyk, czy też były proboszcz z jednej z okolicznych parafii), że przez wieki Kościół negował prawdziwe idee chrześcijaństwa i że jest wiele żenujących sekretów przez niego skrywanych, ale nauczyłem się też, że Kościół to ludzie, którzy postępują zgodnie z zasadami wiary i miłości. Nie mówię teraz o tzw. "moherowych beretach", bo armia Rydzyka, poprzez swój fanatyzm, zamiast nawracać uprzedza wszystkich do wyznawania wiary.
Prawdę mówiąc mało jest prawdziwych katolików. Ci co pozostali są zagubieni pomiędzy dwoma obozami: sceptyków i fanatyków. Piszę zagubieni, bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy się nie jest sceptykiem, ale strach się przyznać do wiary, cię zmieszają z błotem, boś mięczak i świętoszek?
Jeśli kogoś obraziłem, to przepraszam, szczerze. Chcę tylko, aby każdy z was się zastanowił, czy bycie chrześcijaninem od święta, a w pozostałym czasie bycie wrogiem Kościoła ma jakiś sens. Jeśli obchodzić Święta dla prezentów, to po co się ograniczać do chrześcijaństwa? Dlaczego nie obchodzić Id al-Adha, czy Bar Micwy?
Proszę zastanówcie się, dokąd zmierza nasze społeczeństwo, odrzucając wszystkie niewygodne części naszej wiary, i czy chcecie, aby nasze dzieci i wnuki musiały to oglądać?
Przepraszam Was wszystkich, za tą moją wypowiedź. Adi, jeśli ktokolwiek z Naszego forum poczuje się nią obrażony, albo zgorszony, proszę, usuń ją, albo umieść w Koszu. Ja wypełniłem swoje zadanie obrony wiary, które chyba każdy z nas przysięgał wypełniać, i czuję się naprawdę lepiej. Co Wy z tym zrobicie - Wasz wybór.
Dobranoc.
Wasz - nie wiem na jak długo - Moderator.

Jocker_89 - 2010-07-30, 10:24

Raczej nikogo nie obraziłeś :)

Denerwuje mnie strasznie jedna rzecz, która działa niestety w obie strony.
Większość osób które wierzą w istnienie Boga itp starają się na siłę wmówić osobom niewierzącym że są gorsze, będą smażyć się w piekle itp. Tak samo osoby które zupełnie w to nie wierzą, starają się na siłę wytłumaczyć wierzącym że w to co wierzą jest bajką itp.

Jak już wcześniej napisałem, jestem osobą która nie wierzy w te wszystkie rzeczy itp tylko jak zacznę mówić o tym otwarcie od razu stanę się celem ataku i zostanę zmieszany z błotem. Dlaczego obie grupy nie mogą uszanować decyzji poszczególnych osób. Taka sytuacja najbardziej mnie denerwuje. Doba mam nadzieję że to co napisałem jest chociaż jakieś zwięzłe i zrozumieliście o co mi chodzi :)

vietcom - 2010-07-31, 18:58

Rozumiem o co Ci chodzi i jestem całkowicie ZA. Nie żywię do nikogo urazy, że nie wierzy w Boga, albo jest niepraktykujący, ale nie pozwolę nazywać mafią, czy też sektą.
Jocker_89 - 2010-07-31, 23:49

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie żeby obie grupy nie wchodziły sobie w drogę. Lecz jak wiadomo jest to niewykonalne heh
Don Hanzo - 2010-08-01, 00:39

na tym polega zabawa , walka stron walka na argumenty, siłę woli i siłę przekonania :) i to jest świetnie , mogę tak walczyć z wierzącym i potem pójść na piwo :) bo nie ważne kto ma rację bo i tak nie dowiemy się tego :) filozofie i wierzenia zmieniają się wraz z epoką , więc upierać się sztywno przy 1 teorii to głupota:) trzeba być mię :lol: tkim a nie twardym :)
adi - 2010-08-02, 00:22

Też jestem tego zdania. Jak na ringu, najpierw leją się po mordach, a po walce sobie nawzajem gratulują :)
adi - 2015-08-28, 21:26

Strona parafii nie działa.
lukashori - 2015-08-28, 22:56

No właśnie też to zauważyłem. Pierwszy moment myślałem że to mój komputer ma winę ,że się nie chce wyświetlić strona parafii, a jednak nie.
vietcom - 2015-09-13, 14:05

Strona już działa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group