Wirtualne Połczyno - Forum

Hyde Park - Pomorze: Wycięte drzewa to zaspy na drogach?

adi - 2010-01-15, 11:06
Temat postu: Pomorze: Wycięte drzewa to zaspy na drogach?
Pomorze: Wycięte drzewa to zaspy na drogach?
Co o tym sądzicie?
Link

konto usunięte - 2010-01-15, 15:32

Ja myślę, że drzewa powinny rosnąć przy drogach, ale nie tak blisko jak to jest teraz.

Na pewno zatrzymują śnieg, ale i ograniczają wiatr jak mocno wieje, no i przecież drzewa dają nam tlen, a przy drogach jest dużo spalin więc eliminują zanieczyszczenia choć w jakimś stopniu.

atom88 - 2010-01-15, 18:14

Jakby ktoś z waszej rodziny lub znajomych zabił się na jednym z tych drzew to chcieli byście żeby je wszystkie wycieli w panuj nad słownictwem :P ... A zaspy i tak były i będą :( takie jest ,moje zdanie ...
Jocker_89 - 2010-01-15, 21:28

mi tam jest wszystko jedno, kto jeździ w miarę normalnie ten nie walnie w drzewo ... ;]
adi - 2010-01-16, 10:56

O właśnie Jocker_89, ma rację. Drzewo rośnie przy drodze, a nie na niej.
andante - 2010-01-19, 15:59

Jak zapewne wiecie, prawda zawsze leży pośrodku ;-) Jeżeli jest problem natury: ekologia czy bezpieczeństwo, to zawsze wybieram tzw. mniejsze zło. Rzeczywiście, atom88 ma sporo racji, znam wielu wspaniałych ludzi, którzy zginęli na przydrożnym drzewie przez zasłabnięcie, zawał kierowcy, wtargnięcie zwierzyny na jezdnię czy usterki w układzie hamulcowym. Drzewa przydrożne to relikt przeszłości. Ich cień dawał kiedyś podróżnym schronienie przed upałem i opadami. Ale wtedy ludzie podróżowali pieszo lub konno. Obecnie nikt na nowobudowanych drogach nie sadzi drzew, wystarczy przyjrzeć się drogom w innych cywilizowanych krajach Unii. Ale na zaspy jest sposób, wymyślony jeszcze za Cesarza Wilhelma II i stosowany jeszcze do niedawna u nas przez PGR-y: wystawiało się przy drogach na polu tzw. koziołki z desek ale teraz pola są prywatną własnością i trudno taki obowiązek wyegzekwować. No, trochę się rozpisałem ale pamiętajcie, że to jest mój punkt widzenia a każdy z Was ma prawo się z tym nie zgadzać i to prawo należy bezwzględnie szanować. ;-)
lukashori - 2010-01-19, 16:02

andante masz racje zgadzam sie z toba

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group