Wirtualne Połczyno - Forum

Na wesoło, rozrywka, gry i zabawy - Książki

Carpe_dieM - 2008-11-05, 19:03
Temat postu: Książki
Prosze was o podawanie tytułów, autorów książek które wam się spodobały :-)

Dobrze by też było jak byście doczepiali jakieś cytaty :D

Carpe_dieM - 2008-11-07, 14:57

Dobra to ja zaczne..
Czytał ktoś P. Coelho ?

esprimo - 2009-02-10, 18:14

Niestety nie czytałem. Żadko kiedy coś czytam, teraz to już wogóle czasu brakuje. Czasami przeczytam Program dnia z netu ;)
konto usunięte - 2009-02-10, 23:25

No właśnie takie czasy, że ludzie chyba mało czytają książek. Znajomi w pracy słuchają książek w wersji czytanej. Też jakiś pomysł. hehe

Ja osobiście dawno nie czytałem żadnej książki, chyba że "Nowoczesne tworzenie stron www".

konto usunięte - 2009-06-02, 01:03

Więc mogę się pochwalić, że w końcu przeczytałem jakąś książkę. W pracy zostałem przeniesiony na inne stanowisko i aby z nudów nie zasnąć zacząłem czytać książki.
Właśnie skończyłem powieść "Zwodniczy punkt" autorstwa Dana Browna (napisał także "Kod Da Vinci"). Całkiem dobra, mogę polecić. Trzyma w napięciu.
Poniżej mały opis. Treść z Wikipedii:

"Satelita NASA odkrywa ogromny meteoryt ze skamielinami świadczącymi o życiu pozaziemskim. Biały Dom postanawia gruntownie zbadać i potwierdzić autentyczność meteorytu, wysyła więc grupę niezależnych naukowców oraz Rachel Sexton analityka wywiadu.

Co ciekawe odkrycie to następuje podczas wyborów prezydenckich w USA i może zapewnić reelekcję urzędującemu wówczas prezydentowi USA.

Na początku wszystko jest w jak najlepszym porządku, a znalezisko wydaje się autentyczne. Taki stan rzeczy nie trwa długo, naukowcy zaczynają odkrywać mistyfikacje, co więcej na każdego kto odkrywa nieścisłości polują komandosi - zabójcy. Rachel Sexton i reszta naukowców usiłują ostrzec prezydenta i ustalić kto stoi za całym przedsięwzięciem."

konto usunięte - 2009-07-02, 16:10

Więc kolejny dość dobry tytuł wedłg mnie:

Mapa Trzech Mędrców autorstwa James Rollins

Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników. Relikwie znikają, a przy życiu pozostaje tylko jeden świadek. W Watykanie wrze. Do śledztwa przystępuje detektyw w sutannie, monsignore Vigor Verona. Wspomaga...

adi - 2010-01-11, 17:56

A ja ostatnio nic nie przeczytałem, bo czasu brak.
molly - 2010-01-11, 22:57

ja czytam Pudelka.. ;-)
adi - 2010-01-11, 23:41

No nie ten plotkarski portal :?:
Na forum się udzielać, a nie pudelki w głowie :mrgreen:

lukashori - 2010-01-11, 23:56

Ja czytam nowe posty na tym forum :-)
adi - 2010-01-12, 00:00

Dobrze, że czasami masz co czytać :-D
Don Hanzo - 2010-07-20, 17:45
Temat postu: Kobierzec
Polecam wam "Kobierzec " napisał mistrz Clive Barker
To mroczna opowieść fantasy o jednoczesnym funkcjonowaniu dobra i zła. W życiu pary młodych, współcześnie żyjących Brytyjczyków przypadkiem pojawia się dywan, w którym, o czym wkrótce się przekonują, zawarty jest inny świat. Istnieją jednak złe moce pragnące zniszczyć go na zawsze. Bohaterowie z pomocą mieszkańców 'utkanego świata' podejmują walkę z demonami i siłami zła, chcąc ocalić 'bajkową' krainę, będącą uosobieniem ludzkich marzeń...

Taki klimat ze nie da się jej zapomnieć :evil: :lol:

vietcom - 2010-07-20, 19:14

Niestety moje tytuły Was raczej nie zainteresują. Mało jest tutaj miłośników klasycznego fantasy
adi - 2010-07-20, 20:26

A zapodaj coś, może znajdą się nowi miłośnicy.
vietcom - 2010-07-21, 19:29

Na początek proponuję przeczytać książki J. Gregory Keyes "Z wody zrodzony", oraz drugą część "Czarny Bóg". Następną, bardzo ciekawą lekturą jest seria Licia Troisi "Wojny Świata Wynurzonego".
Bardzo dobrą serią jest też "Miecz prawdy" Terry'ego Goodkinda, ale jest to 12 książek, więc nie polecam "początkującym".

Don Hanzo - 2010-07-21, 21:23

Polecę wam starą, ale już legendarna lekturę . UBIK -Philip Kindred Dick każdy fam Sf i fantazy powinien ja znać , Jeśli ktoś jej nie zna to wie już ze musi tą książkę mieć

''Wewnątrz świata rażonego obłędem, w którym konwulsjom podlega nawet chronologia zajść, normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone... Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich - jawa... Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna... Rzecz w tym, że świat, wyposażony w instrument rozszczepiania jawy na jej nierozróżnialne podobizny, stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę. ''

Ma klimat i wciąga jak narkotyk:)

vietcom - 2010-07-22, 11:22

Ja niestety nie cierpię SF...
Jocker_89 - 2010-07-22, 21:45

Co do Sci-fi czy też horrorów to uwielbiam je oglądać. Czytać to po prostu nie mam kiedy i za bardzo nie chce mi się.

Jeżeli chodzi o czytanie u mnie to tylko jakieś artykuły, wiadomości i to raczej wszystko heh :)

Don Hanzo - 2010-09-25, 21:46

heh:) polecam wam Książki które mi kolega polecił :)
Siewca Wiatru nie jest nudną książką psychologiczną. To przede wszystkim interesująca, wcale wartka opowieść, w której nie brakuje wszystkiego tego, co cenią miłośnicy dobrej fantasy; są więc wielcy bohaterowie i równie mocarni nikczemnicy, są monumentalne konflikty i zapierające dech bitwy z władcą ciemności, Antykreatorem, ale również elementy szpiegowskie; jest mrok i poczucie nieuchronnej klęski, lecz są także promienie nadziei pozwalające trwać w niezłomnym uporze. Siewca Wiatru jest książką bardzo wyważoną, harmonijną, której każdy element pasuje do siebie, głównie zresztą dzięki bogatej wyobraźni autorki, spajającej wszystko w interesującą całość. I choć fabuła, poza tą oryginalnością, iż opiera się o niebiosa i anioły, nie należy do szczególnie zaskakujących, to jednak Kossakowska potrafi prowadzić z czytelnikiem subtelną grę, jednocześnie dając mu wiele satysfakcji i radości. Dla tych zaś, których ciekawią wierzenia z kręgów muzułmańskiego i judeochrześcijańskiego Siewca Wiatru będzie miał z pewnością dodatkowy, magnetyczno-humorystyczny urok.

Zbieracz Burz -Akcja Zbieracza Burz rozgrywa się w bliżej nieokreślonym czasie po bitwie z Antykreatorem. Główny bohater Daimon Frey, Abbadon, Burzyciel Światów, Tańczący na Zgliszczach czy po prostu Anioł Zagłady, stwierdził, że zrobi sobie wakacje. W końcu i tak nie ma nic do roboty, gdyż odkąd Pan odszedł z Białego Tronu, nikt nie wydaje mu rozkazów. Nie wiadomo dokąd odszedł Bóg i czy kiedyklowiek wróci. Władzę dalej sprawuje Gabriel, utrzymując tajemnicę o zniknięciu Stworzyciela. Rany, które Daimon odniósł w starciu z Siewcą nadal mu doskwierają, pomimo tego, że już dawno się zabliźniły. Z braku adrenaliny, nasz bohater bierze udział w nielegalnych walkach za pieniądze, gdzieś w dzielnicy Stref Poza Czasem. "Zbieracz burz" rozpoczyna jedną z takich walk. Pod koniec potyczki z Lokim, jednym ze starych nordyckich Bogów, po zadaniu ostatecznego ciosu, rany Daimona otworzyły się i wybuchła z niego Jasność. Nieobecny od tysięcy lat Stwórca, przemówił do swojego sługi, Niszczyciela Światów.

vietcom - 2010-09-29, 23:30

Hanzo, masz może Siewcę w domu? Zastanawiałem się, czy sobie nie kupić, ale jakoś nie byłem przekonany.
Don Hanzo - 2010-09-30, 22:12

Mam na kompie, ściągnołem sobie z neta , ale na bank kupie sobie na święta pewnie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group